جستجو غذا کده
ورود/ثبت نام
کاربر جدید هستید؟ ثبت نام
غذاکده

غذاکده

طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل
ذخیره در پروفایل

طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل

زمان:0
تعداد:4
کالری:انتخاب میزان کالری
سطح هزینه:انتخاب سطح قیمت

سر آشپز:Bahar

(۶ رای)1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
postrateLoading...

توضیح درمورد طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل:

در این مطلب قصد داریم طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل را به شما آموزش دهیم. پس ابتدا به توضیح کوکتل و آموزش انواع آن و سپس به توضیح دتاکس و آموزش انواع آن می‌پردازیم. اگر به آموزش انواع شربت های تابستانی هم علاقه دارید از اینجا وارد شوید.

عزیزان از آنجا که میدانید به ترکیب بیش از دو نوشیدنی کوکتل گفته می شود. و ما امروزه بیشتر از هزاران نوع کوکتل در جهان می بینیم که با توجه به مواد  و ترکیبات هر یک و همچنین سلیقه و ذائقه و نوع آب و هوا و طبع هر فرد ترکیب میشوند . و چه زیباست که خوش آمد گویی خود را به مهمانان عزیزمان با یک لیوان نوشیدنی ترکیبی فوق العاده خوشمزه ابراز کنیم و بی شک هیچ پذیرایی در فصل گرم تابستان لذت بخش تر از یک لیوان کوکتل میوه ای طبیعی نمی باشد و این که با طبع مهمان عزیزمان ترکیب کوکتل و نوشیدنی مان را هماهنگ کنیم سرحالی لذت بخشی حتما خواهد داشت . علاوه بر همه اینها از بمب ویتامینه این کوکتل ها هم نباید قافل بود .

با شما عزیزان طرز تهیه چند نوع کوکتل بی نظیر را به اشتراک میگذارم به امید اینکه شما هم از این ترکیب فوق العاده مقوی و مغذی غافل نشوید و عزیزانتان را با یک لیوان کوکتل و یا دتاکس بی نظیر مهمان نمایید  .

همانطور که شما عزیزان میدانید کوکتل های زیادی وجود دارد که بنا بر طبع و ذائقه هر فردی مورد پسند واقع میشود . من برای شما عزیزان چند نمونه از کوکتل هایی که بیشتر عامه پسند و مورد قبول هستند را به اشتراک میگذارم البته که شما عزیزان میتوانید ترکیب های متنوعی را که مورد قبول و طبعتان واقع میشود را نیز امتحان کنید .

ا. کوکتل سیندرلا

2. کوکتل استوایی

3. کوکتل موهیتو

4. کوکتل یونانی

5. کوکتل هندوانه

6  . کوکتل طالبی

طرز تهیه انواع کوکتل و دتاکس
طرز تهیه اواع کوکتل و دتاکس

طرز تهیه کوکتل سیندرلا

مواد لازم :

آب لیمو ترش : 2 قاشق غذا خوری 

آب پرتقال : نصف لیوان

آب آناناس : نصف لیوان

طرز تهیه :

ابتدا پرتقال ها را پوست کنده البته بسته  به اینکه پرتقال ما آبدار باشد یا نه معمولا دو عدد پرتقال کافیست . آناناس را هم بعد از اینکه پوست گرفته شده چند برش از آن را برداشته و پرتقال و آناناس را داخل پارچ مخلوط کن میریزیم و با هم میکس میکنیم در انتها دو قاشق آب لیمو ترش تازه و یخ هم  به این کوکتل فوق العاده مقوی و مغذی اضافه کرده و نوش جان مینمایید . برای اینکه این کوکتل های فوق العاده را از حالت طبیعی خارج نکنیم خواهشمندم شکر اضافه نفرمایید .

از آنجا که هم پرتقال و هم آناناس و لیمو ترش منبع غنی از ویتامین سی هستند از این نوشیدنی در پاییز و زمستان هم برای مقاوم کردن سیستم ایمنی بدن در برابر بیماریها هم استفاده میشود . مخصوصا نوشیدن این ترکیب فوق العاده برای جلوگیری و مقابله با سرماخوردگی و بیماریهای اینچنینی که ناشی از ضعف سیستم ایمنی بدن هستند فوق العاده مفید فایده خواهد بود .

پس  کوکتل سیندرلا در تمام فصول سال برای ما به عنوان یک نوشیدنی ارزشمند مفید فایده خواهد بود .

نوش جانتان

طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل

طرز تهیه کوکتل استوایی

مواد لازم :

گلابی : یک عدد

آناناس : دو برش مکعبی

زرد آلو :پنج عدد

آب لیمو ترش : یک قاشق چای خوری

طرز تهیه :

میوه ها را خرد کرده  و به همراه چند تکه یخ داخل پارچ مخلوط کن میرزیم و با هم میکس میکنیم سپس به داخل لیوان مورد نظر ریخته و میل فرمایید .

این کوکتل بی نظیر علاوه بر اینکه به دلیل وجود زرد آلو و آناناس و گلابی و لیمو دارای ویتامین سی و آ فراوانی است و خواص ویتامینی فوق العاده ای دارد برای درمان یبوست هم استفاده میشود . پس اگر از یبوست رنج میبرید از این ترکیب فوق العاده و این کوکتل بی نظیر (البته بهتر است بدون یخ استفاده شود ) غافل نباشید .

نوش جانتان

طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل

طرز تهیه کوکتل موهیتو

مواد لازم :

لیموترش : یک عدد

 نعناع تازه  :  مقداری

شکر : دو قاشق غذا خوری

آب گاز دار : مقداری

طرز تهیه :

ابتدا لیموترش  را برش زده سپس  نیمی از آن را برای تزیین لبه لیوان استفاده کرده و نیم دیگر را به شکل مکعب های خیلی کوچک درآورده و داخل لیوان ریخته شکر و برگهای نعناء را هم اضافه کرده و روی این ترکیب آب گازدار اضافه میکنیم . در برخی از دستورها گفته شده نعنا را با مقدار کمی آب جوش میجوشانیم تا عصاره نعنا خارج شود و عصاره حاصل را بعد از اینکه از صافی عبور دادیم داخل لیوان به همراه آب لیمو و چند تکه مکعبی کوچک برش لیمو و چند برگ نعنا اضافه کرده و بعد از افزودن شکر آب گازداردر لیوان اضافه میکنیم . در هر صورت ترکیب فوق العاده بی نظیری خواهد شد در انتها لیوان را با برگهای نعنا و لیمو تزیین میکنیم .

کوکتل موهیتو ، یک نوشیدنی فوق العاده مناسب در فصل تابستان است که طرفداران بسیاری را هم در اکثر نقاط دنیا دارد. به دلیل ترکیب لیمو و نعنا ز گرمازدگی جلوگیری میکند . امیدوارم با تهیه این کوکتل های بی نظیر اوقات لذت بخشی را در کنار عزیزانتان بگذرانید .

نوش جانتان

طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل

طرز تهیه کوکتل یونانی

مواد لازم :

هلو : دو عدد

پرتقال : یک عدد

آب لیمو ترش : یک قاشق غذا خوری

طرز تهیه :

هلو و پرتقال را پوست کنده و داخل پارچ مخلوط کن به همراه مقداری یخ ریخته و در انتها یک قاشق غذا خوری آب لیمو ترش تازه را هم اضافه کرده و داخل لیوان سرو بفرمایید .

نوش جان و گورای وجودتان

طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل

طرز تهیه کوکتل هندوانه

مواد لازم : 

هندوانه : 8 مکعب

برگ نعناء تازه : مقداری

طرز تهیه :

هندوانه و برگ های نعناع تازه را داخل پارچ مخلوط کن ریخته و بهمراه چند تکه یخ میکس میکنیم . و لیوان را با چند برگ نعناع تزیین بفرمایید .

این ترکیب مخصوص روزهای گرم تابستان است و از گرمازدگی جلوگیری میکند .

نوش جانتان

طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل

طرز تهیه کوکتل طالبی

مواد لازم :

طالبی : 6 مکعب

انبه : 3 مکعب

موز : 3 برش

طرز تهیه :

طالبی و انبه و موز و چند تکه یخ را داخل پارچ مخلوط کن ریخته و با هم میکس میکنیم . کوکتل طالبی ما آماده سرو است .

این کوکتل به دلیل دارا بودن این سه میوه پرخاصیت مقوی و مغذی به تقویت سیستم ایمنی کمک فراوانی میکند از آنجا که میدانید این ترکیب خارق العاده دارای مقادیر زیادی آهن و ویتامین سی  و آ و آنتی اکسیدان هستند که کمک مفیدی به حفظ لطافت و زیبایی پوست میکنند و همچنین برای افرادی که از ضعف جسمانی و خستگی و کمی وزن رنج میبرند این ترکیب میتواند مفید فایده باشد .

نوش جانتان و گوارای وجود

طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل

دتاکس

از آنجا که همه شما عزیزان میدانید  دتاکس واترها به آب های مزه دار شده‌ای اطلاق میشود که  باعث شادابی  و سرزندگی و سلامتی بدن میشود به این صورت که با خارج کردن سموم و مواد سمی بدن این سلامتی و شادابیود که باعث م تأمین کند، دتاکس واتر گفته می‌شای ما به ارمغان خواهند آورد . البته که پرواضح است بر اساس و بر مبنای ترکیب موجود در دتاکس ها خواص هر کدام با دیگری متفاوت خواهد بود مثلا " با توجه به ترکیبات موجود در داتکس ها برخی خواص  پاک‌سازی و برخی دیگر باعث  افزایش متابولیسم بدن برخی آبرسانی به پوست و شادابی و روشنی پوست را برای ما به ارمغان می آورند و به همین نحو با توجه به ترکیبات موجود خواص هر یک با دیگری متفاوت خواهد شد .

در واقع بطور ساده و خلاصه میتوان گفت همانطور که ما در طول شبانه روز از آب آشامیدنی برای آبرسانی به سلولها ی بدن استفاده میکنیم میتوانیم از دتاکس واتر ها که حاوی ویتامین ها و املاح مقوی و مغذی بنا بر ترکیب موجود در هر یک است استفاده کنیم و یا حتی در قمقمه خود از این دتاکس ها پر کرده و در محیط کار و یا بیرون از منزل ، از آنها استفاده کنیم .

با توجه به ترکیبات موجود در دتاکس واترها ، خواص  و نتایج هر یک نیز با دیگری متفاوت است بطور کلی هر فرد میتواند با توجه به نیاز خود نتایج مرتبط هم از دتاکس ها بگیرد . مثلا " : بهبور سلامت پوست ، بهبود سلامت دستگاه گوارش ، بهبود خلق و خو ، ارامش و تمرکز اعصاب ، تقویت دستگاه ایمنی بدن ، و همچنین سم زدایی از خواصی هستند که میتوانیم از دتاکس ها بگیریم .

در اینجا برای شما عزیزان ترکیب چند نوع دتاکس واتر را به اشتراک میگذارم امیدورم از تهیه هر یک مناسب سلیقه خود لذت برده و نتایج قابل قبولی را هم از دتاکس واتر ها دریافت کنید .

1 .دتاکس واتر سیب و دارچین  

2 .دتاکس واتر هندوانه

3 . دتاکس واتر پرتقال و دارچین

4 . دتاکس واتر چای سبز 

طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل
طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل

طرز تهیه دتاکس واتر سیب و دارچین

مواد لازم :

سیب : یک عدد

چوب دارچین : دو تکه

آب : نیم لیتر

یخ : چند تکه

طرز تهیه :

سیب را به چند قسمت برش زده و داخل یک ظرف به همراه چوب های دارچین قرار داده و یخ و آب را هم اضافه مواد کرده درب ظرف را گذاشته این ترکیب حداقل یک ساعت باید در یخچال استراحت کند . سپس آب حاصل را داخل شیشه آب مورد نظر و یا قمقه ریخته و نوش جان نمایید .

معمولا دتاکس واتر ها را در هنگام استفاده ابتدا میوه ها و ترکیبات موجود در آب را خارج میکنند و آب مزه دار شده را نوش جان مینمایند .

دتاکس سیب و دارچین از جمله دتاکس هایی ست که باعث لاغری اندام میشود . از انجا که میدانید سیب دارای خواص اعجاز انگیزی است از جمله سیب مقوى عضلات و اعصاب است  و نیز مقوی معده و کبد  و ضد عفونی کننده روده هاست و نیز سیب  کلسترول خون را کم کرده و اسید اوریک را از ادرار دفع مى‌‌کند. و خون را  تصفیه کرده . همانطور که میدانیم سیب خواص اعجاب انگیز بسیاری دارد و در سلامت پوست و جوانی سلول ها نیز مفید فایده است . و ترکیب سیب و دارچین علاوه بر اینکه عطر و طعم فوق العاده ای دارد  خواص بی نظیری از جمله  پیشگیری از سرما خوردگی ، حفظ زیبایی پوست ، ضد التهاب و یک آنتی اکسیدان قوی محسوب میشود همچنین برای کسانی که نفخ و گاز معده دارند دارچین مفید فایده خواهد بود .

طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل

طرز تهیه دتاکس واتر هندوانه

مواد لازم :

هندوانه : 10 برش مکعبی کوچک

نعنا :  ده برگ

آب : نیم لیتر

طرز تهیه : 

درون ظرفی هندوانه های مکعبی را به همراه برگهای تازه نعناء ریخته و روی آن را آب میریزیم بعد از گذشت یک ساعت از این ترکیب داخل یخچال میتوانید آب حاصل را درون بطری آب ریخته و نوش جان فرمایید .

این دتاکس واتر برای رفع کم آبی بسیار موثر است از آنجا که همه می دانیم هندوانه بهترین برطرف کننده گرما در تابستان است هندوانه معده را تقویت کرده و بدن و سلولها  را تازه و شاداب نگه میدارد مخصوصا " برای افراد گرم مزاج بسیار مفید فایده خواهد بود در این ترکیب به دلیل وجود نعنا برای افراد سرد مزاج نیز طبعی متعادل ایجاد خواهد کرد بنابراین از این ترکیب فوق العاده غافل نشویم .

نوش جان و گوارای وجوتان

طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل

طرز تهیه دتاکس واتر پرتقال و دارچین

مواد لازم  :

پرتقال : یک عدد

چوب دارچین : دو عدد

آب : نیم لیتر

طرز تهیه :

پرتقال را بعد از اینکه پوست کندیم برش میزنیم و داخل آب بهمراه چوب دارچین قرار میدهیم و بعد از گذشت حداقل یک ساعت در یخچال آب حاصل را درون بطری آب و یا لیوان ریخته و نوش جان نمایید .

طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل

طرز تهیه دتاکس واتر چای سبز

مواد لازم : 

چای سبز : یک تی بک

آب جوشیده : یک لیوان

لیمو ترش تازه : نصف

توتو فرنگی : 4 عدد

طرز تهیه : 

چای سبز را طبق روال همیشگی دم نمایید . بعد از اینکه چای سبز  خنک شد توت فرنگی ها را برش زده و داخل آن ریخته و آب لیمو ترش را هم به مخلوط اضافه کرده و به مدت حداقل یک ساعت درون یخچال قرار داده و سپس میل فرمایید این ترکیب را می توانید بعد از رد کردن از صافی درون قمقمه و یا بطری آب ریخته و حتی در محیط کار و یا بیرون از منزل از این ترکیب فوق العاده بهره مند شوید .

خواص چای سبز بقدری زیاد است که بطور کلی میتوان از چای سبز به عنوان راهی برای زیبایی و تناسب اندام و پیشگیری از بسیاری از بیماری ها یاد کرد . چای سبز دارای خواص آنتی اکسیدانی بالایی است که بر زیبایی و سلامت پوست تاثیر بسیاری می گذارد همچنین چای سبز بدلیل  درصد بالای فلوراید  اثرات مثبتی بر روی استخوانها گذاشته همچنین به دلیل خاصیت آرامبخشی ضد استرس و افسردگی هم خوانده میشود .

نوش جان و گوارای وجود 

طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل
مطالب مرتبط طرز تهیه انواع دتاکس و کوکتل

نظرات و پیشنهادات و یا هر گونه سوال راجع به مطلب بالا را میتوانید در زیر مطرح نمایید.

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع از

اشتراک خبرنامه

جهت اطلاع از آخرین تخفیف های شهرستان، آدرس ایمیل خود را وارد کنید و در خبرنامه مشترک شوید