جستجو غذا کده
ورود/ثبت نام
کاربر جدید هستید؟ ثبت نام
غذاکده

غذاکده

شیرینی کرمدار شکلاتی
ذخیره در پروفایل

شیرینی کرمدار شکلاتی

زمان:۳۰ دقیقه
تعداد:4
کالری:متوسط
سطح هزینه:متوسط

سر آشپز:Bahar

(۵ رای)1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
postrateLoading...

توضیح درمورد شیرینی کرمدار شکلاتی:

شیرینی کرمدار شکلاتی یکی از شیرینی های بی نظیری است که طرفداران بسیاری دارد و به دلیل استفاده از کنجد و بادام زمینی بسیار ارزشمند است . همچنین به دلیل وجود کرم شکلاتی در این شیرینی جایگاه خاصی در بین کوچولوها داشته . امیدوارم از طرز تهیه شیرینی کرمدار شکلاتی لذت ببرید و لحظات شیرینی را با خوردن این شیرینی با عزیزانتان سپری کنید .

شیرینی کرمدار شکلاتی
شیرینی کرمدار شکلاتی
شیرینی کرمدار شکلاتی

مراحل پخت شیرینی کرمدار شکلاتی

1

ابتدا کره را که در دمای محیط نرم شده است را داخل ظرف مناسبی ریخته و شکر را به آن اضافه میکنیم و با همزن برقی خوب هم زده تا سفید و خامه ای شکل شود .

2

تخم مرغ و روغن را هم اضافه کرده و با هم زن برقی خوب هم زده تا کاملا یکدست شوند .

3

سپس آرد را هم کم کم اضافه میکنیم آرد ممکن است از یک پیمانه بیشتر و یا کمتر استفاده شود پس تا جایی که مواد کاملا جمع شود و حالت خمیری صاف و یکدست حاصل شود آرد را اضافه میکنیم .

4

احتیاجی به ورز دادن زیاد خمیر نیست خمیر را داخل یک ظرف گذاشته و روی آن را یک نایلون کشیده و داخل یخچال به مدت نیم ساعت اجازه استراحت میدهیم .

5

بعد از سپری شدن این مدت خمیر را از یخچال خارج کرده و به اندازه یک گردو از خمیر برداشته و گرد میکنیم و سر آن را به وسیله فشار انگشت یک نقدار صاف کرده و خمیر ها را داخل پودر کنجد,و نیمی را داخل پودر بادام زمینی میغلطانیم .

6

سینی فر را کمی چرب کرده و یا یک کاغذ روغنی انداخته و شیرینی ها را با فاصله از هم داخل سینی فر چیده .

7

فر را از نیم ساعت قبل با درجه حرارت ۱۸۰ درجه روشن کرده و سینی فر را داخل فر گرم شده به مدت ۳۰ دقیقه گذاشته تا شیرینی آماده شود . البته همانطور که مکررا گفته شده درجه حرارت هر فر با دیگری متفاوت است پس قبل از نیم ساعت به شیرینی ها سر زده و مراقب پخت آنها میشویم .

8

بعد از اینکه پخت شیرینی ها کامل شد سینی را از فر خارج کرده و اجازه میدهیم تا از حرارت بیفتد . و داخل گردی ها را از کرم شکلات پر میکنیم و یا میتوانیم کرم شکلات را داخل قیف کرده و با ماسوله دلخواه روی شیرینی ها را طرح بزنیم .

9

لحظاتتان به شیرینی , شیرینی

  نظرات و پیشنهادات و یا هر گونه سوال راجع به مطلب بالا را میتوانید در زیر مطرح نمایید.

  avatar
    مشترک شدن  
  اطلاع از

  اشتراک خبرنامه

  جهت اطلاع از آخرین تخفیف های شهرستان، آدرس ایمیل خود را وارد کنید و در خبرنامه مشترک شوید